Balmain - Rreth Balmain. Ku të gjejmë Balmain në Tiranë? Ku të gjejmë koleksion-et e fundit? Gjithçka duhet të dimë rreth Balmain!

Balmain u themelua në vitin 1945 nga Pierre Balmain. Që nga fillimi, stili i guximshëm dhe i pasur femëror i Monsieur Balmain ofroi një kontrast befasues me pamjen unike të ditës, duke krijuar një ADN të veçantë, super-femërore për shtëpinë, e cila mbështetej në pëlhura të qëndisura me stil luks, bel të thurur dhe të gjatë, shpesh funde më të plota – duke e shndërruar shpejt shtëpinë Parisiene në një nga më të preferuarat e borgjezisë Evropiane dhe Hollivudiane.

Balmain filloi karrierën e tij pas luftës në atelien e Lucien Lelong, ku ai punoi së bashku me Dior dhe Hubert de Givenchy.

Kur ai u largua për të formuar shtëpinë e tij, suksesi erdhi me shpejtësi, për shkak të zotërimit dhe mjetërimit nga ana e tij të teknikave të modës së luksit.

Alice B Toklas shkroi pas prezantimit të Balmain të koleksionit të tij të parë, “papritmas u bë zgjimi për një kuptim të ri të mënyrës se si duhet të jetë në të vërtetë, zbukurimi dhe intensifikimi i formës dhe hijeshisë së grave”.

New York Times

Siç theksoi New York Times, Pierre Balmain ishte, “së bashku me Cristobal Balenciaga, Jacques Fath dhe Christian Dior, një nga djelmoshat që ringjallën modën e luksit në Paris pas pushtimit Gjerman”.

The Atlantic

Siç shpjegoi The Atlantic në 2015, “Balmain nuk e arriti majën me të lartë të tij deri në vitet 1950, kur kostumet e tij të hollë dhe fustanet e mbrëmjeve pa rrip me funde romantike pompoz pushtuan tregun Amerikan. Yje si Marlene Dietrich, Katharine Hepburn, Brigitte Bardot dhe Sophia Loren veshën modelet e tij në ekran dhe jashtë, duke i prezantuar ato në një audiencë të gjerë globale. “

Ku të gjejmë Balmain në Tiranë?

PRIVÉ është destinacioni ku mund të blini Balmain orgjinal në Tirane. Koleksionet e fundit për meshkuj, dhe dizajnet më të veçantë në Tiranë i gjeni te PRIVÉ! 

0 +
Te PRIVÉ do të gjeni më shumë se 50 produkte të koleksioneve të fundit vetëm Balmain!
0 %
Balamin origjinal në Tirane! Orgjinalitet i garantuar dhe pergjegjësi për orgjinalitetin e produktit.

Balmain Orgjinal në Tiranë

Te PRIVÉ të gjitha produktet janë 100% orgjinale. Veçantia e të bërit shopping te PRIVÉ qëndron edhe te çmimet që janë njësoj si në Milano, në butikët oficial të markave që gjeni te PRIVÉ.

Kënaqësia e të bërit shopping për meshkuj në Tirane, PRIVÉ!

Ose na kontaktoni direkt këtu

Na ndiqni në Socials

@PRIVE.Luxury.Tirana

@prive.tirana

@PRIVÉ Luxury Menswear

@prive_luxury

4 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment