Dolce Gabbana. Rreth Dolce & Gabbana. Ku të gjejmë Dolce & Gabbana ne Tiranë? Ku të gjejmë koleksionet e fundit? Gjithçka duhet të dimë rreth Dolce & Gabbana!

Në krahasim me disa nga shtëpitë e tjera të modës luksoze, Dolce & Gabbana është relativisht e porsaardhur në skenë. Filluar në vitin 1985, marka bëri një debutim të madh në skenën e modës dhe nuk ka humbur as pak vrullin. Me pasionin e tyre për të futur kulturën Italiane në të gjitha modelet e tyre, historia e Dolce & Gabbana përfshin një stil unik që jehon me adhuruesit e modës në të gjithë globin. Këtu është një shikim i shkurtër i historisë së Dolce & Gabbana.

Gjatë viteve 1990, historia e Dolce Gabbana përfshin një periudhë rritjeje së jashtëzakonshme. Ata hapën dyqanin e tyre të parë në Japoni. Dolce & Gabbana filluan të eksportojnë produktet e tyre në Shtetet e Bashkuara dhe hapën showroomin e tyre të parë në Amerikën e Veriut në 1990. Linja e parë e parfumeve filloi në 1992, dhe në të njëjtin vit Dolce & Gabbana prezantoi një koleksion e burrave.

Koleksionet e tyre të grave ishin të frymëzuara nga kinemaja me ekran argjendi të viteve 1950. Dolce & Gabbana u panë si një alternativë freskuese ndaj modës me pamje serioze dhe të zymtë që ishte e përhapura në vitet nëntëdhjetë.

2000 Deri Sot

Një bashkpunim me Madonna nxiti popullaritetin e Dolce & Gabbana edhe më shumë në fillimin e viteve 2000. Marka mori çmime të shumta dhe vlerësimet gjatë kësaj kohe, duke kurorëzuar “Burrat e Vitit” nga  revista GQ në 2003 dhe dizajnerët më të mirë ndërkombëtarë në Elle Style Awards në 2004.

Zgjerimi i markës Dolce Gabbana

Aktualisht Dolce Gabbana ka 222 dyqane monobrand në 41 vende, dhe më shumë se 800 dyqane multibrand, ndër to përfshihet edhe PRIVÉ. Një ndër destinacionet e vetme në Tiranë ku mund të blini Dolce & Gabbana orgjinale me siguri të plotë.

0 +
Te PRIVÉ do të gjeni më shumë se 100 produkte të koleksioneve të fundit vetëm Dolce & Gabbana!
0 %
Dolce Gabbana orgjial në Tirane! Orgjinalitet i garantuar dhe pergjegjësi për orgjinalitetin e produktit.

Dolce Gabbana Orgjinal në Tiranë

Te PRIVÉ të gjitha produktet janë 100% orgjinale. Veçantia e të bërit shopping te PRIVÉ qëndron edhe te çmimet që janë njësoj si në Milano, në butikët oficial të markave që gjeni te PRIVÉ.

Kënaqësia e të bërit shopping për meshkuj në Tirane, PRIVÉ!

Ose na kontaktoni direkt këtu

Na ndiqni në Socials

@PRIVE.Luxury.Tirana

@prive.tirana

@PRIVÉ Luxury Menswear

@prive_luxury

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment